Program ,,Gaz – system dla edukacji’’

W ramach programu ,,Gaz – system dla edukacji’’ nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 1000 złotych. Za te pieniądze zakupiono pomoce dydaktyczne służące realizacji zajęć z pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Wykorzystane one będą na zajęciach dla uczniów wyizolowanych lub wycofanych z powodu nauki zdalnej, terapeutycznych, z psychologiem, w pracy z uczniami mającymi problemy z nauką i koncentracją.

KONCERT MUZYKI DUSZY Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

W letni wieczór 25 czerwca w dąbrowskim Ośrodku Spotkania Kultur odbył VI Koncert Muzyki Duszy. Wśród wykonawców była spora grupa naszych uczniów. Na gitarach koncertowali: Maciej Szkotak, Malwina Budzik, Katarzyna Syrek, Julia Koza, Szymon Skrzyniarz. Solo i w zespole na pianinie elektrycznym zagrała Julia Bugajska. Wiersze Wisławy Szymborskiej recytowali: Emilia Kmieć, Patryk Marek i Hubert Lichorobiec.

Oni też ze swadą poprowadzili cały koncert. Popisy młodych artystów podziwiała licznie zgromadzona publiczność, która gromkimi brawami nagradzała każde wykonanie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W dniu 25 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, uczniowie klas 1-3 spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych o godz. 9.00, natomiast uczniowie klas 4-6 o godz. 10.00. Spotkania klasowe poprzedziły uroczyste Msze święte, w których licznie uczestniczyli uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami. Uroczysta akademia wieńcząca zakończenie roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęła się na sali gimnastycznej o godzinie 11:00. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 7-8.

Na wstępie Pani dyrektor Dorota Długoń powitała zaproszonych na tę okoliczność zaproszonych gości: Burmistrza Miasta – Pana Krzysztofa Kaczmarskiego, Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Mariusza Dorosza, Zastępcę Przewodniczącego Rady Rodziców – Panią Halinę Gąciarz, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Szczególne słowa pożegnania skierowała do absolwentów, którzy opuszczają mury naszej szkoły. Następnie zwróciła się do pań, które przeszły w tym roku szkolnym na zasłużoną emeryturę. Są to panie: Elżbieta Słupek – nauczyciel oraz pani Małgorzata Wawrzonek – pracownik obsługi. Zarówno ze strony Pani dyrektor Doroty Długoń jak i Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Mariusza Dorosza padło wiele ciepłych słów. Paniom podziękowano za wieloletni trud wkładany w edukację i wychowywanie kolejnych pokoleń młodzieży oraz za ciężką pracę i codzienną życzliwość. Życzono niezawodnego zdrowia i wszelkiej pomyślności, wręczając bukiety kwiatów.

Następnie głos zabrał Burmistrz – pan Krzysztof Kaczmarski. Zwrócił się do ósmoklasistów z życzeniami ambitnej drogi na przyszłość, paniom odchodzącym na emeryturę życzył spokoju, zdrowia i zasłużonego odpoczynku. Szczególne słowa jednak skierował do Pani dyrektor Doroty Długoń, wręczając jej nominację i tym samym powierzył stanowisko Dyrektora SP nr 1 na kolejne 5 lat. Zwrócił uwagę na doskonałe przygotowanie merytoryczne Pani dyrektor, doświadczenie zawodowe, połączone z odpowiedzialnością, chęcią do pracy i troską o powierzoną placówkę. Pan Burmistrz życzył samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń. Grono Pedagogiczne oraz Przedstawiciele Rady Rodziców również złożyli z tej okazji najgorętsze podziękowania i słowa uznania. Pani dyrektor po serdecznym podziękowaniu za nominację głos oddała absolwentom.

Oficjalna część pożegnania klas ósmych rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu narodowego, uroczystego ślubowania i przekazania sztandaru uczniom klas siódmych zgodnie z ceremoniałem szkoły. Piękny polonez w wykonaniu absolwentów naszej szkoły rozpoczął część artystyczną. Następnie w wyjątkowym programie słowno – muzycznym uczniowie wyrazili swoje podziękowania dyrekcji, wychowawcom, całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie. Wokalistki: Amelia Marszałek i Wiktoria Świerczek swoim pożegnalnym występem zachwyciły publiczność i wywołały niejedną łzę u zgromadzonych. W kulminacyjnym momencie uczniowie wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom szkoły. Absolwentom towarzyszyli dumni, a momentami nawet wzruszeni rodzice. Oczywiście na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć pożegnania absolwentów przez delegację kolegów z klas siódmych oraz wręczenia drobnych upominków.

Po występach nastąpił uroczysty moment wręczenia nagród. Absolwenci z najwyższą średnią otrzymali statuetki od Burmistrza Miasta, natomiast absolwenci z trzema najwyższymi średnimi statuetki Dyrektora Szkoły. Następnie wręczono nagrody oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem. Rodzicom uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne. Szczególne podziękowania popłynęły do rodziców, którzy w wyjątkowy sposób zaangażowani byli w życie szkoły. Po uroczystej akademii uczniowie rozeszli się do sal, gdzie odbyło się spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy udanych, pełnych wrażeń, bezpiecznych, a nade wszystko zdrowych wakacji, absolwentom natomiast szybkiej adaptacji w nowych szkołach i wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

 

 

LAUREAT KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

Radosław Sosin z klasy IV c zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Tacy jesteśmy – my dąbrowianie”. Tematem konkursu był portret mieszkanki/mieszkańca naszej gminy, który powinien wyrażać osobowość lub zainteresowania osoby portretowanej.


Wykonane przez Radka zdjęcie to portret koleżanki z klasy, Hani Rej, która pięknie gra na skrzypcach. Pracę naszego ucznia i inne nagrodzone zdjęcia można oglądać na wystawie pokonkursowej prezentowanej w Dąbrowskim Domu Kultury.

KLASA 6 c Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Uczniowie klasy 6 c przyjęli zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej st. kpt. Marka Batora do odwiedzenia nowej siedziby dąbrowskiej straży. Naszym przewodnikiem był st. str. Paweł Dudek, który zapoznał nas z tajnikami niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Zobaczyliśmy wozy bojowe i ich wyposażenie, poznaliśmy kulisy pracy dyspozytora, a nawet byliśmy świadkami nagłego wyjazdu drużyny do wypadku. Ważnym elementem edukacyjnym było krótkie szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Dwie godziny spędzone w klimatyzowanych pomieszczeniach strażnicy upłynęły bardzo szybko i z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Wycieczka do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku

W dniu 21.06.2021 r. uczniowie klasy 2 b i 2 c wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Witając rozpoczynające się lato, uczniowie spędzili tam fantastyczny czas,  łącząc naukę z niesamowitą zabawą.

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020/2021

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2020/2021

 Szkoła Podstawowa nr 1

Msze Święte odbywać się będą w kościele pw. Wszystkich Świętych (stary kościół),

Uczniowie klas 1-7 przychodzą do szkoły ok. 15 min. wcześniej i wraz z wychowawcami idą do kościoła. Uczniowie klas 8 umawiają się z wychowawcami na godzinę przyjścia do szkoły, uwzględniając ewentualną próbę.

8.00 – Msza Święta dla klas 1 – 3, następnie zakończenie roku szkolnego w salach lekcyjnych,

9.00 – Msza Święta dla klas 4 – 6, następnie zakończenie roku szkolnego w salach lekcyjnych,

10.00 – Msza Święta dla klas 7 – 8, następnie uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej. Po części oficjalnej spotkanie z wychowawcami w klasach.

Przedstawiciele rodziców klas 1-7 mogą uczestniczyć w zakończeniu roku szkolnego, w salach lekcyjnych w ograniczonym składzie max. trzyosobowym np. przedstawiciele Rady Rodziców.

Zaproszeni rodzice uczniów klas ósmych mogą uczestniczyć w uroczystości na sali gimnastycznej oraz w klasach.

Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

W dniach 17. i 31. maja 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego. Był podzielony na dwie kategorie – dla klasy 7 i klasy 8. Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości kultury i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych oraz zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie i uzyskali wysokie wyniki. Najlepsi otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Dorota Długoń. Wyniki prezentują się następująco:

Czytaj dalej Szkolny Konkurs z Języka Niemieckiego

Igrzyska Dzieci w biegach przełajowych drużynowych

W dniu 16.06.2021 r . na Stadionie w Dąbrowie Tarnowskiej  odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Biegach Przełajowych Drużynowych dla dziewcząt i chłopców.  Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników.

Wielkie brawa za zdobycie III miejsca dla dziewczynek  i chłopców.

Nasi zawodnicy: Aleksandra Dziurda, Hanna Rej, Kacper Soja, Maciej Rej,  Grzegorz Miłoś, Filip Mol, Jan Kościółek, Wiktor Kot, Wojciech Bator, Hubert Lichorobiec, Bartosz Czochara.

Gratulacje!!!