Rok szkolny 2001/02-2015/16 sem.I wiadomości w archiwum strony. II sem. 2015-16

Bieżące wydarzenia w naszej szkole:
rok szkolny 2016/17
INFO dla rodziców REGULAMIN STYPENDIUM BURMISTRZA I WINIOSEK.
INFO dla rodziców NABÓR NA ZAJĘCIA JĘZYKOWE NA ROK SZKOLNY 2016/2017.
INFO dla rodziców SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2016/2017.
INFO dla rodziców KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.
INFO dla rodziców OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY.


WKRÓTCE23.06.2017 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017


     W piątek 23 czerwca uczniowie naszej szkoły zakończyli uroczyście rok szkolny 2016/2017. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani dyrektor Dorota Długoń. W krótkich słowach podsumowała mijający rok szkolny, powitała przybyłych gości: Zastępcę Burmistrza Pana Stanisława Ryczka, przedstawicieli Rady Rodziców: przewodniczącego Pana Mariusza Toczka, Panią Halinę Gąciarz oraz Pana Jarosława Gizę. Pan Stanisław Ryczek wygłosił krótkie przemówienie oraz wręczył statuetkę uczniowi z najwyższą średnią tj. Joszko Suchanowi z klasy Vb oraz stypendium uczniom Marcinowi Minorowi i Kacprowi Orszulakowi za osiągnięcia w dziedzinie informatyki. Następnie prowadząca Emilia Kościółek zaprosiła zgromadzonych na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy VI a i VI b pod kierunkiem wychowawczyń. Najpierw Marcin Minor wyrecytował "Odę do ucznia", a Oskar Osak zaśpiewał piosenkę "Ostatni Dzwonek". Kolejnym punktem był skecz "Szkoła na wesoło", w którym mali aktorzy w zabawny sposób przedstawili dzień z życia klasy. Piękną dekorację wykonały panie: Kinga Gajek i Magdalena Miłoś.
     W następnej kolejności Pani dyrektor wraz z wychowawcami uroczyście wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Niespodzianką było wręczenie statuetek uczniom z najwyższą średnią a otrzymali je: Joszko Suchan (5,72), Julia Marek (5,64), Bartosz Kwapień (5,54), Marcin Minor (5,54) oraz Julia Nowak (5,54). Są to nagrody przyznane po raz pierwszy przez dyrekcję naszej szkoły. Mamy nadzieję, że statuetki za najwyższe wyniki w nauce staną się tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
     Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. .. GALERIA ..

Alicja Czesak-Ptak, Anna Głowacz
20.06.2017 Święto Rodziny


     20 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I a obchodzili Święto Rodziny. Dzieci już wcześniej pomagały w przygotowaniach zaproszeń na tę okazję, by móc je wręczyć swoim bliskim. Na uroczystość przybyło wielu rodziców, babć i dziadków. Dzieci w tym dniu chciały pięknymi życzeniami, tańcami i piosenkami podziękować rodzicom i dziadkom za ich troskę i miłość. Każdy uczeń przygotował laurkę dla swoich rodziców i dziadków. Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Po zakończeniu części artystycznej zaproszeni goście mogli porozmawiać przy ciastku. Święto Rodziny to nie tylko okazja, aby rodzice mogli się zatrzymać i spędzić czas ze swoją pociechą, ale także miły akcent przed zakończeniem roku szkolnego.
     Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Dziadkom oraz rodzeństwu za obecność, a także pomoc w zorganizowaniu imprezy. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. .. GALERIA ..

Bernadetta Kościuk
14.06.2017 To były wspaniałe chwile!!!


     W środę 14 czerwca 2017 r. w naszej szkole miała miejsce audycja muzyczna Pracowni Jaszczur & Przyjaciele, której tematem były nietypowe instrumenty perkusyjne z różnych stron świata. Były to bębny dum dum, rotatomy, penejro, tara buka i wiele innych. Uczniowie zapoznali się z ich budową, sposobem wydobywania oraz z barwą dźwięku. Mogli na nich zagrać, a wszystko to w miłej i wesołej atmosferze z muzyką w tle.
     Dziękujemy Pracowni Jaszczur & Przyjaciele za tę pouczającą lekcję muzyki. Mamy nadzieję, że te audycje wejdą na stałe do kalendarza naszej szkoły.
     Należy wspomnieć, że pomocą w zorganizowaniu spotkania służył pan Mariusz Budzik, bardzo zaangażowany rodzic jednej z uczennic naszej szkoły. .. GALERIA ..

Serdecznie dziękujemy!
14.06.2017 Finał konkursu: "Pożeracze książek"


     Dnia 14 czerwca 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie III edycji szkolnego konkursu czytelniczego dla klas czwartych pn. „Pożeracze książek". Zmagania uczniów trwały już od października 2016r. I etap - klasowy zakończył się w styczniu 2017r. i wyłonił najlepszych zawodników, którzy zakwalifikowali się do II etapu - międzyklasowego. Ten długofalowy turniej czytelniczy ostatecznie zakończył się następującymi wynikami:

      I miejsce - Magdalena Waryas - 4b
     II - miejsce - Julia Bugajska - 4a
     III miejsce - Sylwia Słowik - 4b
     Wyróżnienie - Karol Żelawski - 4a
     Wyróżnienie - Natalia Wieczorek - 4a .. GALERIA ..

Serdecznie gratulujemy!
Beata Kwapień
13.06.2017 Wycieczka klasy III a


     13 czerwca klasa III a w ramach poznawania ciekawych zawodów, które wykonują rodzice odwiedziła dwa interesujące miejsca. Pierwsze to Salon Podróży, który prowadzi tato jednego z uczniów, a drugie to Salon Jubilerski, w którym pracuje jedna z mam. Uczniowie mieli możliwość zadawania wielu pytań, mogli zobaczyć jak wykonuje się daną pracę w naturalnych dla niej warunkach. Była to ciekawa i pouczająca wyprawa, która zakończyła się miłym akcentem - po wysiłku intelektualnym dzieci mogły odpocząć na pobliskim placu zabaw. .. GALERIA ..

Grażyna Marek
13.06.2017 Wycieczka krajoznawcza


     Dnia 13 czerwca uczniowie klasy IV a i VI b wraz z opiekunami p. Beatą Kwapień, p. Anną Głowacz i p. Lucyną Skrzyniarz uczestniczyli w jednodniowej, objazdowej wycieczce w rejony podkarpackie.
     Pierwszym punktem zwiedzania był "Bunkier Hitlera" z okresu II wojny światowej w Stępinie. Następnie udali się do Żarnowca, gdzie znajduje się muzeum - a niegdyś dworek Marii Konopnickiej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali przewodnika, który przybliżył im życie i twórczość poetki. Z dużą ciekawością oglądali komnaty i przedmioty , których niegdyś używała autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Tu też można było nabyć pamiątki związane w twórczością Konopnickiej. W dalszej kolejności złożono wizytę w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie podziwiali piękno szklanej sztuki oraz poznali tajniki różnych technik produkcji i zdobnictwa szkła. Krótki spacer odbyli w Rezerwacie Przyrodniczym w Prządkach, gdzie zobaczyli przeróżne, dziwne formy skalne, z którymi wiążą się ciekawe legendy. Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, który był niegdyś własnością Aleksandra Fredry to ostatni punkt wycieczki. Nagrodą za wytrwałość był relaks - ognisko z pysznymi kiełbaskami, na które uczniowie nie mogli się doczekać. Z uśmiechem, zadowoleniem a przede wszystkim bogatszą wiedzą wrócili do Dąbrowy Tarnowskiej. .. GALERIA ..

Organizatorzy

13 czerwiec 2017 Zebranie dla rodziców12.06.2017 Konkurs Memory Master


     W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV -VI ponownie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym Memory Master. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji konkurs cieszył się ogromną popularnością - 50 uczestników zmagało się z różnorodnymi zadania leksykalnymi. Wyniki przedstawiają się równie spektakularnie jak te ubiegłoroczne. czytaj więcej .. GALERIA ..

Nauczyciele języka angielskiego

do 11 czerwca 2017 Głosuj na mem naszej uczennicy Oliwii Marciniec z klasy 5b!
Głosy będą liczone TYLKO pod postami umieszczonymi na fanpage'u Powiatu Dąbrowskiego https://www.facebook.com/powdabrowski10.06.2017 Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Baltie 2017 - (konkurs programistyczny).


     Finał Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Baltie 2017 odbył się 10 czerwca 2017 r. w pracowniach komputerowych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Kacper Orszulak z kl. 5a i Karol Soja z kl. 5b, Uczeń Kacper Orszulak zajął 19 miejsce na 351 uczniów z Polski, Słowacji i Czech. Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników znajdują się na platformie konkursowej. http://baltie.net Kacper jest obecnie w rankingu uczniów w swojej kategorii na 9 miejscu w Małopolsce. Dnia 17 czerwca 2017 jest zaproszony wraz z opiekunem i rodzicami na uroczystą galę do Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie. Naszym uczestnikom konkursu gratuluję wysokiego poziomu umiejętności informatycznych i życzę dalszych sukcesów. .. GALERIA ..

Marek Gawęda

9 czerwiec 2017 Konkurs "Zaprogramuj smoka" organizowany w ramach "Małopolskiego Festiwalu Programowania"
Z naszej szkoły otrzymali wyróżnienia uczniowie: Piotr Bartoń z kl. 6a program w języku Baltie i Kacper Orszulak z kl. 5a program w języku Scratch 28.06.2017 Wycieczka klas II do Borek


     Dnia 8 czerwca klasy II wraz z wychowawcami udały się na jednodniową wycieczkę do Borek. To Centrum Aktywnego Wypoczynku, gdzie spędziliśmy wspaniały dzień. Uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych zajęcia "Potyczki Sportowe" w których mogli się wykazać koordynacją ruchową, sprawnością i logicznym myśleniem. Oryginalne konkursy dały dzieciom możliwość wykazać się szybkością i sprytem. Posiłek w postaci grilla, przygotowany przez organizatorów oraz nauczycielki, wzmocnił siły uczniów do dalszej zabawy. Ogromny plac zabaw z licznymi atrakcjami to przygodowo-edukacyjny park tematyczny. Motywem przewodnim jest szlak solny. Całość tworzy przestrzenny labirynt, na który składają się szyb górniczy z podziemnymi chodnikami, zamek, wioska górnicza, osada kupiecka, statek transportowy oraz kryjówka legendarnego zbója Szyca. Borek to fantastyczne miejsce, w którym dzieci spędziły wspaniały dzień. Ośrodek i jego atrakcje dostarczył im wspaniałych przeżyć i cudownej zabawy polegającej na zdrowej rywalizacji. .. GALERIA ..

Beata Gądek

5 - 9 czerwca 2017 Zielona Szkoła w Rabce Zdroju... PROGRAM ..


czytaj więcej .. Dzień I .. .. Dzień II .. .. Dzień III .. .. Dzień IV .. .. Dzień V ..

6 czerwca 2017 Zajęcia sportowe "Zdrowy kręgosłup" Najbliższe zajęcia 6 czerwca o godzinie 17:30. ZAPRASZAMY.


6.06.2017 Wycieczka klas IVb, Va i VIa na Podkarpacie


     Dnia 6.06.2017r. uczniowie klas IVb, Va i Via uczestniczyli w wycieczce na Podkarpacie. Najpierw pojechaliśmy do Stępiny, gdzie zwiedzaliśmy naziemny schron kolejowy wchodzący w skład kwatery głównej Hitlera z okresu II wojny światowej. Stąd udaliśmy się do Trzcinicy do skansenu archeologicznego "Karpacka Troja". Z zainteresowaniem obejrzeliśmy ekspozycję muzealną, teren grodziska oraz park archeologiczny. Kolejnym punktem programu było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Tutaj zapoznaliśmy się z procesem wytapiania szkła, sposobami jego łączenia i ozdabiania. Zwiedziliśmy bardzo ciekawą ekspozycję szkła artystycznego i prezentację sposobów wykorzystania szkła w nauce i technice. Następną atrakcją wycieczki było ognisko u podnóża ruin zamku w Odrzykoniu - niegdysiejszej własności Aleksandra Fredry - z którego rozciąga się malownicza panorama na Pogórze Dynowskie. Będąc w tej okolicy, zajrzeliśmy do rezerwatu przyrodniczego "Prządki" z zadziwiającymi formami skalnymi. Zmęczeni, ale zadowoleni z plecakami różnych pamiątek wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych. .. GALERIA ..

Opiekunowie wycieczki
3 czerwiec 2017 III Piknik Rodzinny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1w Dąbrowie Tarnowskiej


     3 czerwca 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, po raz trzeci odbył się Piknik Rodzinny. Spotkanie było połączeniem Dnia Dziecka, Dni Mamy i Taty, oraz projektu "Szkoła Promująca Zdrowie". Celem imprezy było zintegrowanie i wzmocnienie więzi całej społeczności szkolnej, aktywny wypoczynek, włączenie rodziców do uczestnictwa życie szkoły, promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.
      Otwarcia pikniku dokonała Pani dyrektor mgr Dorota Długoń, która powitała gości i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy. Po przedstawieniu harmonogramu pikniku, konferansjerzy z klasy VI c rozpoczęli piknik.
czytaj więcej .. GALERIA I .. .. GALERIA II .. .. GALERIA III ..

Organizatorzy
1.06.2017 Szkolny Konkurs Czytelniczy "Lubię czytać".


     1 czerwca w bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Czytelniczy "Lubię czytać". Konkurs skierowany był do uczniów z klas I - III i składał się z dwóch etapów:
I etap - Pisemny test z podanych lektur
II etap - "Zgaduj-zgadula" (rozpoznanie tytułu książki po wysłuchaniu jej fragmentu)
Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów to: czytaj więcej .. GALERIA ..

Iwona Derus
31 maja 2017 Zebrania dla rodziców klasy I-III godzina 17.00, klasy IV-VI godzina 18.00.


31.05.2017 XIII Powiatowy Turniej Wiedzy BRD dla klas I- III


     31 maja 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy BRD dla klas I - III "Wzorowo i Bezpiecznie". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Emilia Kmieć, Patryk Marek i Maksymilian Mosio, którzy zajęli 4 miejsce wśród 11 startujących drużyn. Wykazali się oni bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego i sprawnie pokonali trudny tor przeszkód. Gratulujemy wszystkim za wytrwałą pracę i zaangażowanie, zwłaszcza, że Emilka i Patryk to uczniowie II klasy. .. GALERIA ..

Beata Wójtowicz
30.05.2017 Finał konkursu - "Bądź Wielkim"


     Dnia 30 maja 2017 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się finał X edycji Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim". Jego współorganizatorem jest m.in. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II. Temat tegorocznej edycji brzmiał: "W drodze ku świętości ... Papież - Pielgrzym. Pontyfikat Jana Pawła II w okresie 16.10.1998 r. - 02.04.2005 r." Konkurs miał na celu oddać hołd św. Janowi Pawłowi II oraz pogłębić wiedzę o życiu i działalności Papieża Polaka. czytaj więcej .. GALERIA ..

Beata Kwapień
29.05.2017 Wycieczka do Krakowa


     29 maja klasy IIIb i IIIc wraz z wychowawczyniami i panią Lucyną Skrzyniarz udały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie zwiedzili Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, na krakowskim rynku wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Następnie udali się na ulicę Franciszkańską, aby zobaczyć słynne okno papieskie. Kolejnym punktem wycieczki był Wawel, gdzie uczniowie odwiedzili groby marszałka Piłsudskiego i pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Na Wawelu spacerowali po dziedzińcu zamkowym, oglądali Kaplicę Zygmuntowską i panoramę Krakowa. Następnie zeszli do smoczej jamy, aby zobaczyć mieszkanie legendarnego smoka. Na zakończenie dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia przy pomniku smoka wawelskiego i wypoczywały nad Wisłą. Po wyczerpującym dniu zwiedzania wszyscy udali się na posiłek, gdzie z iście "smoczym" apetytem pałaszowali zakupione przysmaki.
O godzinie 17.00 był powrót do Dąbrowy, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. .. GALERIA ..

Agata Chrostek
Małgorzata Kułaga
27.05.2017 Zielona Szkoła - Bułgaria


     27 maja 2017 r. uczniowie klas 4 - 6 pełni zachwytu i zadowolenia wrócili z pobytu na Zielonej Szkole w Bułgarii. Uczniowie klas starszych po raz pierwszy mieli możliwość wyjazdu za granicę w ramach wycieczki szkolnej. Słoneczny Brzeg - to miasto , które zostało wybrane przez organizatorów jako miejsce wypoczynku i nauki. Przez siedem dni 43 dzieci naszej szkoły spędzało aktywnie czas poza domem i dąbrowską "Jedynką". czytaj więcej .. GALERIA ..

Organizatorzy
26.05.2017 Interaktywne Widowisko Telewizyjne


     Dnia 26.05.2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pod tytułem "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" zorganizowanym przez Teatr Show w PWSZ w Tarnowie. W zbudowanym na scenie studio filmowym dzieci odegrały kilka scen pod kierunkiem reżysera, operatorów kamer i montażystów. Poznały sformułowania aktorskie, kryteria i zasady tworzenia filmu. Stały się aktorami na planie filmowym, poczuły na sobie wzrok kamer i reflektorów. Było to nowe i ciekawe doświadczenie. .. GALERIA ..

Beata Wójtowicz
25.05.2017 "Podróż po Azji"


     W dniu 25 maja 2017 w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem. Tym razem "podróżowaliśmy" po Azji. Dzięki prezentacji słowno-multimedialnej w wykonaniu przedstawiciela Grupy "Trzask", byliśmy w Tajlandii. Poznaliśmy zwyczaje, kulturę, przyrodę i ciekawostki związane z prezentowanym krajem. .. GALERIA ..

Dorota Gawęda
05.2017 "Zdrowy kręgosłup"


     W ramach projektu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE w naszej szkole odbywają się zajęcia sportowe "Zdrowy kręgosłup" przeznaczone dla rodziców i nauczycieli. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu i mają na celu wzmocnienie wszystkich najważniejszych partii mięśni oraz zwiększenie sprężystości kręgosłupa. "Zdrowy kręgosłup" pomaga złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków ruchowych. Spokojna relaksacyjna muzyka towarzysząca ćwiczeniom pozytywnie wpływa na rozluźnienie i wyciszenie organizmu. .. GALERIA ..

Agnieszka Sołtys
25.05.2017 Eko Gala 2017


     W Eco Gali 2017 uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Drużynę stanowiły uczennice klasy VI b: Ines Augustyńska, Aleksandra Lichorobiec i Kaja Juszczyk. Drużynę przygotowała do konkursu pani Dorota Gawęda. .. GALERIA ..

Dorota Gawęda
24.05.2017 XIV Międzypowiatowy Konkurs Poprawnej Pisowni dla klas I - III "Mały Mistrz Ortografii".


     24 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się finał XIV Międzypowiatowego Konkursu Poprawnej Pisowni dla klas I - III "Mały Mistrz Ortografii", którego współorganizatorem było Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie. Finał konkursu swą obecnością zaszczyciła pani dr Barbara Dagmara Niziołek - dyrektor SCE w Tarnowie, pani dr Marta Chrabąszcz - dyrektor CUW w Dąbrowie Tarnowskiej i pani mgr Dorota Długoń - dyrektor PSP nr 1. O zaszczytny tytuł "Międzypowiatowego Małego Mistrza Ortografii" walczyło 23 uczniów reprezentujących 11 gmin z trzech powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. czytaj więcej .. GALERIA ..

Małgorzata Kułaga
Renata Bułat
24.05.2017 Klasa II a i III a w Łagiewnikach


     24 maja klasy II a i III a odbyły wycieczkę klasową do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uczniowie zwiedzili to słynne na cały świat miejsce, poznali niektóre fakty z życia św. Faustyny Kowalskiej oraz uczestniczyli w Mszy Św. Drugim punktem programu było Centrum Jana Pawła II. Tam dzieci miały możliwość zobaczenia wielu pamiątek z życia patrona naszej szkoły. Na koniec wszyscy zwiedzili wystawę "Całun Turyński" i wysłuchali ciekawej prelekcji na ten temat. .. GALERIA ..

Grażyna Marek
22.05.2017 Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Baltie 2017


     Etap wojewódzki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Baltie 2017 odbył się 22 maja 2017 r. w pracowni komputerowej PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Kacper Orszulak z kl 5a, Konrad Soja z kl 5b, Jakub Prorok z kl 5a i Julia Żelawska z kl 6c, Do etapu finałowego konkursu z naszej szkoły zakwalifikował się Kacper Orszulak z kl 5a, który zajął 24 miejsce, w rankingu Polski po etapie wojewódzkim jest 32. Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników na platformie konkursowej.
     Finał konkursu odbywa się na terenie trzech państw (Polski, Czech oraz Słowacji) - nasz zawodnik startuje 10 czerwca 2017 r. w Rzeszowie. .. GALERIA ..

Wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i opiekunom naukowym gratuluję wysokiego poziomu umiejętności informatycznych.
Marek Gawęda
19.05.2017 Warsztaty dla klas IV-VI


     W dniu 19 maj 2017 roku zakończył się w naszej szkole cykl warsztatów na temat agresji. Warsztaty prowadzone były w klasach IV-VI przez mgr Annę Błachuta - psychologa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach . Poznali mechanizmy powstawania zachowań agresywnych, uczyli się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami, czym zastępować złość . .. GALERIA ..

Lucyna Skrzyniarz
18-19.05.2017 Wycieczka klasy V b po Beskidach


     W dniach 18-19 maja 2017 roku uczniowie klas V b wzięła udział w wycieczce szkolnej do Starego Sącza, Łomnicy Zdrój, Muszyny i Krynicy W programie było wiele atrakcji. Klasztor Klarysek z1280 roku, Brama Szeklerska, Rynek z 1795roku, Ołtarz Papieski, Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej. W tym dniu największą atrakcją była platforma widokowa z panoramą Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i dolinę Popradu. Pensjonat Nad Potokiem, w którym mieliśmy zakwaterowanie okazał się ciekawym miejscem. Wieczorną porą spacerowaliśmy po Łomnicy Zdroju zaprawieni marszem na platformę widokową. Rano obudził nas śpiew ptaków, szum górskiego potoku oraz zapachy z kuchni. czytaj więcej .. GALERIA ..

Ewelina Biedak i Danuta Runger

18 maja 2017 Dyskoteka dla klas IV-VI od godziny 16.00-19.00


18.05.2017 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR


     Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą liczny udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym aż sześciu uczniów zostało wyróżnionych w tym prestiżowym konkursie.
A są to:

Hubert Lichorobiec kl. II b
Patryk Marek kl. II b
Karol Żelawski kl. IV a
Kamil Czyżowicz kl. V a
Karol Soja kl. V b
Filip Janik kl. VI b

Bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.
18.05.2017 Szkoła Promująca Zdrowie


     W naszej szkole w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie na długich przerwach odbywają się zajęcia ruchowe dla wszystkich uczniów z fitness, prowadzone przez panią Agnieszkę Sołtys oraz zumba prowadzona przez panią Kingę Gajek. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością, co widać na załączonych zdjęciach. .. GALERIA ..

Kinga Gajek
15.05.2017 Bieg Konstytucji 3 Maja


     Dnia 15 maja 2017 r.na Stadionie odbyły się biegi dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów, którzy biegali na dystansach 400 m. - klasa IV, 500 m. - klasa V i 600 m. - klasa VI - zdobywając medale. czytaj więcej .. GALERIA ..

GRATULACJE!
Krzysztof Niemiec
14.05.2017 GRY I ZABAWY NASZYCH DZIADKÓW


     Wiosenna pogoda sprzyja aktywności na powietrzu. Zachęcamy do zabaw wg wskazówek babć i dziadków, z którymi uczniowie klas I - III przeprowadzili "wywiady". W ramach projektu "SZKOŁA PROMUJYCA ZDROWIE" dzieci dowiadywały sie w rodzinie, od najstarszego pokolenia, jakie zabawy organizowano w czasach ich dzieciństwa. Dziękujemy babciom i dziadkom za fajne pomysły na wspólne spędzanie czasu. Zostawcie komórki, Skorzystajcie z przykładów najpopularniejszych, podwórkowych atrakcji z tamtych czasów. Nie potrzebujecie drogich rekwizytów. Wystarczy patyk, kreda, kamień, guma.... A może sami wymyślicie nowe, pełne wrażeń zabawy? .. GALERIA ..

Tylko pamiętajcie o bezpieczeństwie!
Ewa Michoń, Kinga Gajek, Magdalena Miłoś
11.05.2017 "Powiatowy Konkurs Mistrz Ortografii"


     W czwartek, 11 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się XVII finał Powiatowego Konkursu Mistrz Ortografii dla uczniów szkół podstawowych. Tradycyjnie już organizatorem była dąbrowska JEDYNKA, w imieniu której przygotowaniem polonistycznego wydarzenia zajęły się nauczycielki - panie Bogusława Warecka, Beata Kwapień i Lucyna Skrzyniarz. Dzielnie pomagały uczennice z klasy VIc. Spotkanie uroczyście rozpoczęła dyrektor mgr Dorota Długoń. Powitała uczestników i ich opiekunów, podziękowała pracującym jurorom i nauczycielom - organizatorom. czytaj więcej .. GALERIA ..

Bogusława Warecka
10.05.2017 "Z gwiazdami zaczytani"


     Kolejne spotkanie ogólnopolskiego projektu odbyło się w DDK, a gościem jego była znana i ceniona aktorka i wokalistka Izabela Trojanowska. Wywiad z gościem w formie talk-show poprowadził Dariusz Rekosz, animator kultury, autor książek dla dzieci i młodzieży. Wysłuchaliśmy ciekawostki z życia aktorki urozmaicone fragmentami filmów m.in. "Kariera Nikodema Dyzmy", "07 zgłoś się", "Klan", w których pani Izabela wystąpiła. Piosenkarka ciekawie opowiedziała o nagrodach, które otrzymała w trakcie swojej kariery filmowej i muzycznej. Uczestnicy spotkania wysłuchali również utwory wokalistki "Podaj cegłę", "Wszystko czego dziś chcę", "Skos" - utwór nominowany do tegorocznych "Debiutów" w Opolu. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy pełnej sali. Po występie artystki był czas na autografy i wspólne zdjęcia, w których artystka chętnie uczestniczyła. .. GALERIA ..

Beata Gądek
9.05.2017 Konkurs Recytatorski


     Dnia 9 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim odbył się Konkurs Recytatorski inspirowany życiem i działalnością Matki Teresy z Kalkuty, Brata Alberta Chmielowskiego i Ks. Jana Kaczkowskiego. Tegoroczna edycja nosiła hasło: "Nieść dobro - mieć serce na dłoni". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI b - Marcin Minor recytując fragment prozy ks. J. Twardowskiego "Wszystko darowane". Mimo wysokiego poziomu Marcin nie miał sobie równych - nie tylko znalazł się na podium, ale zdobył I miejsce! .. GALERIA ..

Serdecznie gratulejmy!
Beata Kwapień
5.05.2017 V Debata międzyszkolna - Hasło debaty: "Mitologia - warto, czy nie warto?".


     W piątek, 05 maja 2017 roku odbyła się V edycja gminnego forum Międzyszkolnej Debaty Uczniowskiej. Jak w poprzednich latach, spotkanie przygotowane pod patronatem Burmistrza naszego miasta przygotowali wspólnie nauczyciele dwóch dąbrowskich szkół podstawowych: mgr Bogusława Warecka - Łachut i mgr Krzysztof Niemiec z PSP nr 1 oraz mgr Sławomir Bator i mgr Diana Dyda z PSP nr 2. Debatę rozpoczęła dyrektor PSP nr 1 mgr Dorota Długoń. Wszystkich powitał mecenas naszego spotkania - Burmistrz Miasta mgr Krzysztof Kaczmarski. Pani dyrektor PSP nr 2 życzyła wszystkim owocnych obrad i wyraziła radość, że uczniowie dąbrowskich szkół kolejny raz zgodnie pracują dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. czytaj więcej .. GALERIA .. .. wnioski..

relacja: mgr B. Warecka
5.05.2017 "Smog wawelski"


     Dnia 5 maja uczniowie klas młodszych uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. "Smog wawelski". Spektakl odbył się w Dąbrowskim Domu Kultury, zorganizowany był przez wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Słowo wstępne nawiązujące do tematyki ochrony środowiska wygłosił ekodoradca pan Szymon Lichorobiec. W trakcie przedstawienia uczniowie nie tylko dobrze się bawili w rytmie krakowiaka, ale także uczyli się postaw proekologicznych. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat problemu segregacji śmieci i zapobieganiu smogowi w mieście. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali foldery i plakaty o ochronie środowiska. .. GALERIA ..

Agata Chrostek


przejdź do kolejnych