Szkolny Klub Sportowy

Ważny komunikat!

Od 27 kwietnia 2021 r. (wtorek) wznawiamy zajęcia sportowe SKS dla chłopców. Uprzejmie proszę o zabranie ze sobą dresu (bluzy dresowej, czapki), gdyż nasze zajęcia wg najnowszych obostrzeń mogą się odbywać na boisku szkolnym. Ponieważ trwa nauka w harmonogramie hybrydowym, więc na zajęcia przychodzą uczniowie tych klas, które są w danym tygodniu w szkole. Zajęcia odbywają się we wtorek i środę o godzinie 12.40.

Gorąco zapraszam!
Ze sportowym pozdrowieniem!
Prowadzący:
Krzysztof Niemiec

Ważny komunikat!!!

Zajęcia sportowe (SKS) od 23 marca 2021 r. dla chłopców i dziewcząt  są odwołane.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Program SKS 2021 – V edycja  rozpoczęta!!!

Ze względu na pandemię zmniejszono ilość grup dla naszej szkoły w tej edycji.
Informacja – zajęcia SKS dla chłopców  ruszają od 1 lutego 2021 roku, obecna edycja kończy się 15 grudnia 2021 roku. Zapraszam uczniów z klas młodszych, którzy już chodzili na zajęcia we wrześniu i październiku 2020.

Harmonogram dla chłopców:  wtorek i środa na godzinę 12.40.

ZAPRASZAM

Krzysztof Niemiec

Nowy harmonogram dla dziewcząt wkrótce.

Program SKS 2020 – IV edycja  jesienna – trwa!!!

Informacja – zajęcia SKS dla chłopców ruszają wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Chłopcy, którzy chodzili na zajęcia nie muszą wypełniać nowej deklaracji. Nowy harmonogram dla dziewcząt wkrótce.

Chłopcy:

Wtorek12.25-13.25
13.30-14.30
chłopcy klasa II-III
chłopcy klasa IV-VI
Środa12.25-13.25
13.30-14.30
chłopcy klasa II-III
chłopcy klasa IV-VI

Ważny komunikat!!!

Zajęcia sportowe od 9 listopada 2020 r. dla chłopców i dziewcząt  są odwołane do 29 listopada 2020 r.

Ważny komunikat!!!

Zajęcia w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy w 2020 roku muszą być realizowane w innej rzeczywistości niż dotychczas. Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia wprowadzane rozporządzeniami Rady Ministrów oraz zalecenia Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego wpływają również na nasze sportowe, pozalekcyjne zajęcia.

W świetle obowiązujących na dzień dzisiejszy przepisów, uprawianie sportu, również naszego – związanego z aktywnością dzieci i młodzieży, jest możliwe. Co więcej, w zaistniałej sytuacji udział w zajęciach SKS ma dodatkowe, ważne znaczenie. Podczas nich, uczestnicy Programu mają szansę odetchnąć choć trochę od ciężaru epidemii bawiąc się i rywalizując z rówieśnikami – to bardzo ważne dla ich kondycji fizycznej i psychicznej.

Zajęcia, do końca tegorocznej edycji, muszą odbywać się przy zachowaniu zasad narzuconych przez przepisy prawa dotyczące aktywności sportowej.

W szkołach, które przeszły na nauczanie zdalne JEST MOŻLIWE prowadzenie zajęć w ramach Programu SKS.

Przed zajęciami i po zajęciach uczestnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk. Po każdych zajęciach dezynfekowany musi być również sprzęt. W czasie zajęć nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.

SKSowe aktywności mogą być prowadzone w obiektach zamkniętych jak i w terenie otwartym.

Uczestnicy Programu SKS, którzy nie ukończyli 16 roku życia, mogą bez opieki dorosłych przychodzić na zajęcia i wracać z zajęć prowadzonych na terenie szkoły również w godz. 8:00-16:00.

O wszystkich decyzjach i zmianach w obowiązujących przepisach, które będą miały wpływ na realizację Programu SKS, będziemy informować na bieżąco.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zespół SKS
Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy – Operator Krajowy Programu

Nauczyciele wychowania fizycznego

Program SKS 2020 – IV edycja  – rozpoczynamy od 15 stycznia 2020 r.

Informacja – zajęcia SKS dla chłopców i dziewcząt

Poniedziałek11.20-12.20dziewczętaK. Gajek
Wtorek13.30-14.30chłopcy IV-VIK. Niemiec
Środa12.25-13.25dziewczęta
chłopcy I-III
Czwartek11.20-12.20
12.25-13.25
chłopcy I-III
chłopcy IV-VI

Prowadzący:   K. Niemiec, K. Gajek

W wyniku pandemii zajęcia są odwołane.

Program SKS 2019 – III edycja  – trwa!!!

Informacja – zajęcia SKS dla chłopców

Grupa I chłopcy starsi klasy IV-V-VI

Ostatnie zajęcia we wtorek 10 grudnia 2019 r.

Grupa II chłopcy młodsi klasy I-III

Ostatnie zajęcia w poniedziałek 9 grudnia 2019 r.

Prowadzący:   Krzysztof Niemiec

Program „Szkolny Klub Sportowy”

Ministerstwo Sportu i Turystyki opracowało nowy model systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Celem programu jest:

• stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
  • poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
  • promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
  • zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
  • stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
  • tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
  • optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
  • promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
  • wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Harmonogram zajęć SKS

Poniedziałek11.20-12.20